Wszystko jest śmiertelne - z wyjątkiem ludzkiej głupoty. Poszukiwanie tożsamości, kobieta , judaizm, Białystok, koszerne dowcipy, przyjaźń, polityka po damsku

Wpisy z tagiem: białystok

wtorek, 16 września 2008

 

Żydostwo stworzyło państwo w państwie...

Skwer z gwiazdą Dawida powstanie w Białymstoku, w miejscu pochówku żydowskich szczątków, odnalezionych kilka lat wcześniej w czasie prac budowlanych na miejscu dawnego cmentarza.

Kto trzyma władzę w Polsce?

- nie wiem i chyba nie  chcę wiedzieć, bo robi to źle, beznadziejnie, do kitu! We wszystkich państwowych, społecznych, zdrowotnych, politycznych, fiskalnych, kulturowych, obywatelskich sprawach. Gdyby władze mieli zydzi byloby zupelnie inaczej


......jednak Żydzi kontrolują 90% prasy, a także wydawnictwa, telewizję, radio i urabiają opinie wyborców ... Całość ma kosztować kilkaset tys. zł. Zapłaci miasto. I jak zwykle chodzi o pieniądze, a nie opinie wyborców...

....używają podwójnego standardu prawdy. Żydowski cmentarz, zwany cholerycznym, założony został w 1830 roku ze względu na epidemię cholery. Zamknięto go w 1892 roku. Podczas II wojny światowej cmentarz został całkowicie zniszczony i zamieniony w targowisko, które działało tam przez kilkadziesiąt lat.

.....żydowska  dezinformacja powoduje zamęt w społeczeństwie i  demoralizacje...

Skwer ma być przede wszystkim wyrazem szacunku dla "dawnych mieszkańców Białegostoku, którzy zasługują na upamiętnienie". Skwer z założenia miał umożliwiać swobodne poruszanie się, dlatego nie zaplanowano tam ani pomnika, ani ławek. "Będzie to bardziej teren do zadumy i spacerów" Teren, gdzie spoczywają kości, ogrodzi żywopłot o wysokości około metra. W centralnej części placu pojawi się żywopłot z bukszpanów, uformowany w gwiazdę Dawida.

.......podważają katolicyzm, z którego naród czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła.  Jestem za głupia, żeby podjąć taka dyskusje...ale chyba słaba to siła, gdy istnienie  8 czy 9 białostockich żyjących żydów może zachwiać potęgą Kościoła....Zresztą sprawami żydowskimi w mieście zajmują się goje, nie żydzi, i to oni sa narażeni na niechęć mieszczan?

W Polsce obowiązuje Political Correctness, z tymczasem....  "Gazeta Wyborcza" i "Nie" to gazety żydowskie.

I to jest to 90 procent ? Gazeta i tygodnik  gdyby nie wiadomo co pisały nie maja takiej mocy sprawczej, żeby kontrolować życie w Polsce.

Kiedy będę mogła przeczytać w gazecie jakiekolwiek dobre słowo o Żydach? W jakim kraju my żyjemy? W mieście ładnym, przepięknym, ludzie tu są bardzo dobrzy, porządni, gościnni... to skąd się biorą takie opinie białostockich internatów? A może to dziki kraj?

niedziela, 07 września 2008

Szymon Hołownia, pisarz i dziennikarz pochodzący z Białegostoku, jeden z laureatów 17. edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku imienia Wiesława Kazaneckiego - za najlepszą książkę 2007 roku .....poprowadzi od września znany  program "Dzień dobry TVN"!

 Nie ma z czego się cieszyć, o nie! Hołownia zastąpi Marcina Mellera i wystąpi w parze z Kingą Rusin. Jakoś tego nie widzę... Meller jest cudnym człowiekiem, bardzo lotnym, myślącym , w przeciwieństwie do Rusin, która do pięt mu nie dorasta, więć źle im się chyba pracowało. Jestem ciekawa jak Szymon zniesie „cudne" stroje Kingi i  jej dbałość o pięty właśnie, a nie o program. Prowadzenie czwartkowego przegląd prasy, na który zawsze czekałam wydaje się o wiele ciekawszym zajęciem, niż asystowanie głupiutkiej Rusin.

 By the way, ona jest symbolem koszmarnie ubraniem kobiety. Taki trochę młodszy moher albo trochę starsza Doda dla widzów TVN!?.

Szymon Hołownia razem z Marcinem Prokopem będzie prowadził również nowe show TVN "Mam talent", oceniany jako jeden z hitów jesiennej ramówki. Mam poważne wątpliwości co do poziomu tego programu....szkoda mi tylko, bardzo szkoda, talentu Szymona. Myślę ze, to parcie na szklo zajmie mu tylko czas, nie da odpowiedzi na żadne z pytań, które sobie i nam, czytelnikom, stawia .Zepsuje opinię, spłyci obraz  jaki stara się rysować w „Tabletkach z Krzyżykiem" młodym ludziom, sobie, wierze i Kościołowi.

..."nie powiększam stanu mojej wiedzy, a tylko tuczę emocje."

Lepiej Szymonie pracuj w innym pogotowiu i tam udzielaj pierwszej pomocy w lękach związanych z Bogiem, końcem świata, czyśćcem i duchami.

 

piątek, 05 września 2008

jpg

Do pierdla. Wszystkich. Swiadkow tez. Wszystkich ogolonych na lyso.

Po...rdzielilo sie w glowach od tej wolnosci. Gowniarzeria.

Albo jeszcze lepiej - rozstrzelac. Po co do pierdla?

Zwierzeta nie ludzie. Ze cos takiego lazi po ulicach...

Ich grupa nazywała się „Czwarta edycja". Śledczy ustalili, że jej członkowie, także nastolatki, malowali napisy i symbole faszystowskie. Tak ozdobili budynki przy Warszawskiej i Starobojarskiej, mury i pomniki na kirkucie przy Wschodniej, a także miejsce pod tablicą upamiętniającą Ludwika Zamenhofa.

Wczoraj rozpoczal sie proces. Gdy sędzia pytał o szczegóły działalności, każdy z nich zasłaniał się niepamięcią. - Nie przypominam sobie, kto zdecydował o tym, żeby namalować swastyki na cmentarzu - twierdził wygolony 16-latek. Jestem narodowym radykałem. To patriotyzm. Polega na kochaniu swojego państwa oraz antysemityzmie i antykomunizmie. Nienawiści do Żydów - tłumaczył.

Zastrzegł, że „nie jest faszystą" i zapewniał też, że do swoich poglądów namawiał jedynie „słownie", np. wieszał plakaty. Nie wiedział, kto malował swastyki i napisy na murach.

Nie wiem czy to on mi namalował szubenicę na drzwiach prawie dwa lata temu, jest moim "sąsiadem", na pewno spotykam jego matkę na ulicy, kupujemy w tym samym sklepie ...moja cóka znała jego twarz i twarze kolegow bohatera procesu.

wtorek, 02 września 2008

  jpg 

Gdy czegoś nie lubisz, po prostu starasz się unikać - nie pić ciepłego piwa czy nie jeść tłustej golonki, nie oglądać filmów porno czy nie  słychać disco-polo. Piwo piję tylko na zagranicznych wyjazdach, bardziej w celach towarzyskich niż z pragnienia. Tłustych mięsnych nie znoszę, u mnie w domu nie znajdziesz kawałka mięsa czy, nie daj Boże, wędliny...ale w swoim czasie caly dzien szukalam w Pradze polecanej przez „Gazetę" knajpki „U cerneho Kota" tylko po to, żeby zaprowadzic tam troje przyjaciół i posmakowac „kolena" z czeskim piwiem i wszelkimi dodatkami .Zeszło nam sporo czasu z tym szukaniem, upal był okropny, prazanie byli na wakacjach, informacji  udzielały przypadkowe osoby, najczesciej turysci...Bylismy kierowani góra,  dół, w prawo,  w lewo, zaraz za rogiem i znów w gore, czy dół. Nikt zdaje się nie wiedział gdzie to jest, ta słynna, polecana przez wiele osób knajpa. Niektorzy informatorzy mieli zdziwione miny, czemu akurat tam chcemy to jeść? te no-kosher koleno... zwłaszcza gdy pytał o adres Stefan, który nawet nie musiał wkładać kipy, od pierwszego spojrzenia na tego super przystojnego  od razu wiadomo z kim rozmawiasz. Przed slubem musze sprawdzic co tracę , czy oni, czesi, w ogóle wiedza co to jest kosher?to przeciez tylko kolona!

„Cerny Kot" był zamkniety na cztery spusty, remont! W srodku sezonu... a jak cieszyla matka Stefana! Pierwsza w życiu  golonkę zjadłam we Wrocławiu, częstowaną przez Jurka, bardzo niekoszernego Żyda. Była niezła, najlepsza podają w Eljocie, w Białymstoku, z sosem pieprzowym.

Disco-polo nie słucham, nie mam ani jednego utworu tego typu na  żadnej płycie, chociaż Białystok  z tej muzy słynie. Uczyłam paru kompozytorów, z kilkoma pracowałam w szkole muzycznej. Są to dziś bardzo majętni ludzie, mało kto wie o ich artystycznej działalności, bo pisali pod innymi nazwiskami. Płyty rozchodziły setkami tysięcy, kasa płynęła i płynie. Disco przeżywa come back. Nie ma żadnej imprezy, wesela, studniówki bez disco! Latem czy zimą...

Nie znoszę muzyki cygańskiej, ale na Festiwalu Ośmiu Kultur „służbowo" wysłuchałam i obejrzałam świetnie przygotowany zespól z Litwy, zachwyciłam się! A miałam ochotę wyjść na kawę czy pod jakimś innym pretekstem wszak cyganow nie slucham. Dwa tygodnie temu pojechałam z Jola na koncert polskiego zespołu romskiego do Supraśla. Jola była przekonana, ze robi mi przyjemność! Don Vasyl i jego zespół był oczekiwany przez pół Supraśla i pół Białegostoku. Tłumy! Wieczór, sztuczne ognie, komary, cieple piwo w plastikowym kubkach, mnóstwo młodych podpitych polskich macho, jak się bawicie? raz za razem ze sceny, ale... było naprawdę fajnie na tej scenie. Muzycy, dziewczyny z chórku i lider, Don Vasyl, bardzo dobrze wykorzystali romskie , hiszpanskie, rosyjskie, wegierskie , polskie i nawet disco rytmy, bez przerwy grali i śpiewali 2 godziny i to na dobrym , wysokim poziomie. Wszyscy polscy para-celebrities śpiewający z playbacku powinni się uczyć od Vasyla. A tak nie chciałam jechać na ten koncert!

5 wrzesnia, o godz 20.30 w  Bazylice Katedralnej w Białymstoku zapraszają na Inaugurację 54. Sezonu Artystycznego 2008/2009 - Koncert w ramach obchodów 65. rocznicy Powstania w Getcie Białostockim.

W programie: Krzysztof Penderecki - VII Symfonia - "Siedem bram Jerozolimy".

 Nie cierpię Pendereckiego - jego muzyka to próba kiepskiej orkiestry albo rozgrzewka muzyków przed wejściem dyrygenta za pulpit. Cale życie unikałam Mistrza! Na egzaminie wstępnym na prawo, rok 1967 ! wyciągnęłam zestaw egzaminacyjny, w którym było pytanie o  polskiej kulturze i sztuce współczesnej, wiec Penderecki poszedł na pierwszy ogień, zwłaszcza, ze wcale nie zachwycałam się Pasja wg Łukasza czy Psalmami. Nie chciałam kłamać, ze to co na czasie MUSI się podobać. Byłam wówczas wielka miłośniczką Beethovena i Czajkowskiego, wiec przekonywałam egzaminatora o ich wyższości nad Penderenckim.

W piątek będę jeszcze robiła za dyżurną żydówkę, wszak to obchody rocznicy powstania, Żydzi ,którzy przeżyli i przejechali na 65.rocznice już dawno opuścili miasto, szczęśliwcy! Z przerażeniem myślę o znakomitej akustyce Bazyliki  i  formie wokalno-instrumentalnej Siedmiu Bram. Siedem części odpowiada siedmiu bramom Jerozolimy, ale żadna z części nie nawiązuje bezpośrednio do konkretnej bramy. Jerozolima zamówiła utwór na 3000-lecie Świętego Miasta, oni wszyscy przeżyli koncert i i ja, biedna emerytka .... musze....Nie chcem,ale muszem.

 

sobota, 30 sierpnia 2008

  fajny facet.jpg

 

Uświadomiłem sobie ostatnio, że jestem niczym przedwojenna pomoc kuchenna (finezja rymu niezamierzona;) - interesuję się wyłącznie religią oraz popkulturą..

- tyle o sobie w blogu: Z pamiętnika młodej kucharki. Newsweek.Polska.

Bardzo polecam.Swietny dziennikarz, ma dobrze poukladane w glowie, inteligentny, oczytany. Facet z kregoslupem moralnym, wyszczekany, ale wrazliwy na czlowieka.

Oczywiście, ze Białostocczanin!

Stąd pochodza najlepsi ludzie na świecie, no dobrze... najlepsi w Europie. Czytam teraz jego ksiązke Tabletki z Krzyzykiem- pierwsza pomoc w lękach związanych z Bogiem, końciem świata, czyściem i duchami.

Czytam po jednej tabletce, zeby zachować odpowiednie,dla mojego wieku, przekonań i braku wiedzy, dozowanie ! Jest Pan, Szymonie, drugim młodym człowiekiem od ktorego mozna uczyc się tolerancji, poczucia humoru i dążenia do prawdy. Drugim, po moim synu, tez "wyjechanym" kibiciem Jagielonii.

 

piątek, 22 sierpnia 2008

 

Próbowałam ustalić  do czego lub do kogo można użyć słowa amorficzny.

 1.bezpostaciowy, o nieokreślonych kształtach; 2. o języku: o słabo rozwiniętej strukturze morfemów gramatycznych; 3. w fizyce: nie mający uporządkowanej struktury cząsteczek Czy ciało fizyczne, jakim jest  szkło, jest materiałem amorficznym? przecież  ma określone kształty, kolor, strukturę?  piłeś kiedyś ze szklanki albo prosto z gwinta, czyli z butelki? A szkło jak powszechnie wiadomo??? to ciecz. A ciecz jest w ciągłym ruchu. I czy to się komuś podoba czy nie szkło płynie!!! W kazdym razie dla mnie to niespodzianka - przepraszam p.prof. Markiewicz.

Czy mowiac o wadach czy zaletach przeciętnego człowieka możemy w jakikolwiek sposób uzyc tego wyrazeniu? No i wtedy mój komputer oszalał....!  Zaczął podawać linki , posty i strony "zydowskie".

Wiadomo, powszechnie wiadomo, ze wszystkiemu są winny Żydzi. Ale co to ma wspólnego z amorficznym językiem?

Zrób następujący test - podejdź do prezydenta RP (jak się przeciśniesz przez ochroniarzy z BOR) - i powiedz dwa zdania:

1. Pan prezydent Lech Kaczyński jest mądry jak Żyd.
2. Pan prezydent Lecz Kaczyński jest mądry jak k**wa

Jak myślisz , za które z tych zdań będą zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności????

Żydzi różnie wyglądają, lecz nie są durniami. Oprocz Rydzyka na grzybach, sorry, na Żydach zna się również Korwin - Mikke. Jego konkurenci twierdzą nawet, ze sam JKM jest Żydem. To by była hucpa!

W Polsce rządzą Żydzi.

Prezydent Kaczyński, premier Tusk i jego ministrowie, marszałek Sejmu Komorowski - wszystko  - to Żydzi.
Każdy złodziej, bandzior, kidnaper, oszust i mafiozo -  to Żyd.
W więzieniach, poza niewinnie wrobionymi przez podstępnych Żydów Polakami kiblują sami Żydzi.

Nie otwieraj lodówki! Wiesz dlaczego?.

 A Mikke bredzi, bredzi i bredzi - gdyby rzeczywiście okazał się Żydem, to chyba bym sobie kazał zrekonstruować napletek, pobiegł się ochrzcić i zmienił imiona na Mścisław Maria (też Zydowka).

Tyle zdołałam ustalić w sprawie fizyki ciała : nie dotkniesz, nie powąchasz, nie posmakujesz, nie widzisz, nie słyszysz, nie uzależnisz, nie skorumpujesz czyli jest to niebyt. A może amorficzny niebyt?

Wiec  to na pewno Żyd ! Jeśli masz inne zdanie za kilka dni sanitariusz ( na pewno Żyd) nawet rozwiąże rękawy twojego kaftana.

 

 

czwartek, 21 sierpnia 2008

 

65rocznica.jpg

W tym tygodniu zetknęłam sie z taka ilością ludzkich przeżyć, postaw, nieszczęść, pasji, skutków holokaustu, zwykłego ludzkiego bytu i chorą postawa mojej własnej córki odnośnie życia i codziennych kłopotów, ze z trudnością daje rade....Z coraz większym podziwem patrzę na bohaterów obchodów 65.rocznicy powstania w białostockim getcie.

Teraz, dopiero teraz, zaczynałam rozumieć długoletnie milczenie, zamykanie się w sobie, trzymanie języka i myśli z dala od własnych dzieci, od bliskim...Mówienie nie jest wcale łatwa sprawa. Słowa powinny przynosić ciepło, ukojenie, miłość, dobro, szacunek....Gdy w pamięci są traumatyczne przeżycia, koszmar, złe postawy i twarze "nadludzi" ani serce, ani usta nie są w stanie przekazać najprostszego komunikatu.

O paniach już pisałam wczoraj, dziś będzie o Mishce Silberstein, najbardziej traumatyczna historia życia. Po prostu trudno w to uwierzyć ile ten człowiek musiał znieść fizycznie, psychicznie, jak potrafił zgłębić w sobie złe myśli, stając oko w oko ze śmiercią, żyjąc w wśród wilków, psów, resztek ludzkiego życia.... i dzisiaj, po 65 latach o tym mówić.

Po raz pierwszy w Białymstoku, w swoim rodzinnym mieście, gdzie nie ma już nikogo z rodziny, z kuzynów czy przyjaciół.

Miska źle , jego zdaniem, mówi po polsku, ale wszystkie kwestie które poruszył w czasie spotkania były nad wyraz czytelne i zrozumiale....słuchacze z trudem powstrzymywali łzy.

Płakałam jak dziecko.

Gdybym była jego lektorem nie dałabym rady przeczytać najdrobniejszego akapitu....do dzisiaj czuje dławienie w gardle i w sercu. Podziwiam panie , które zajmowały się historia Mishki - prof. Teresa Zaniewska z UwB, Ewe Wroczynska - przetłumaczyła z hebrajskiego i przeczytała zebranym białostoczanom. Obie panie były bardzo wzruszone, chociaż to nie było pierwsze ich spotkanie z historia życia Mishy.

Żeby powstrzymać łzy patrzyłam w sufit, na ludzi w okol i na panią Felicje Nowak, na jej corke. Wiele przeżyły, wiele ludzkich tragedii słyszały.... czy to, co słyszą na tej sali nie przywróci im namiastki ukojenia ? czy jeszcze bardziej każe zwątpić w ludzka godność?

Mishka już nie mógł mówić, przerywał wypowiedz. Była cisza... w tej ciszy „słyszałam" ciepło dłoni Adiny, żony, która kobiecym gestem starała się przywrócić Mishcie opanowanie głosu.

Historia Mishy wymaga tłumaczenia na język polski.

Jego życie tłumaczy szacunek do życia i człowieczeństwa.

 

jpg

 

środa, 20 sierpnia 2008

 

Felicja Nowak

W Namiocie Tolerancji gościł bowiem Tomasz Wiśniewski ze stowarzyszenia Szukamy Polski, który prezentował m.in. 14-minutowy film "Garnek złota" nakręcony z Telewizją Białystok, przedstawiający wojenne losy białostockich Żydów. Główną bohaterką filmu przeplatanego opowieściami i archiwalnymi zdjęciami była Felicja Nowak, dziś 84-letnia autorka książki biograficznej "Moja Gwiazda".

 


Felicja Nowak, która ocalała, choć jej nazwisko znalazło się na liście skazanych na zagładę, wszystko opisała w książce "Moja Gwiazda" wydanej w 1991 r., a później tłumaczonej na wiele języków. Wczoraj uczestniczyła w spotkaniu autorskim, bo uzupełniona książka została wznowiona.

 

Felicja była jedną z nielicznych osób, które uciekły z białostockiego getta. Po wojnie dowiedziała się, że jej matka została wywieziona, najprawdopodobniej na Majdanek. Udała się na to miejsce kaźni, a o przeżyciach, których tam doświadczyła, tak pisze w swojej książce: ,, Szłam po terenie obozu, po którym może ona chodziła. Poprzez łzy wpatrywałam się w górę obuwia, zebraną po ofiarach i wszystkie pantofle wydawały mi się zdarte z jej stóp. Każdy grzebień z wielkiej sterty dotykał jej włosów, nim została ostrzyżona i wepchnięta w czeluść krematoryjnego pieca. Nie wiem, gdzie są jej prochy, nie mam na polskiej ziemi żadnej rodzinnej mogiły...".

Felicja Nowak żyje do dziś, mieszka w Kopenhadze. Nie mogąc znieść antysemickich nastrojów w Polsce, wyjechała 15 listopada 1971 roku. Opuściła ojczyznę.
- To ważne, by takie wspomnienia przekazać kolejnym pokoleniom, bo i teraz potrzebna jest tolerancja - mówiła autorka, wspominająca ludzi, dzięki którym ocalała.

 

Białystok Felicji Nowak" - audycja Teresy Kudelskiej i Jolanty Szczygieł - Rogowskiej Sierpień 14, 2008 http://www.radio.bialystok.pl/news/index/k/3/n/8935

 

 65.rocznia powstania

 

Eva Kracowska, która jako szesnastolatka dostała się do partyzantki, pamięta niemal każdy szczegół powstania. Białystok odwiedziła po pięciu latach.
- Jak dziś widzę przed sobą otwierającą się bramę getta. Na czele jechał niemiecki oficer, a dziecko rzuciło w niego butelką wypełnioną kwasem. Potem już była tylko masakra, bo na sto osób mieliśmy 25 karabinów - opowiada. Powstanie w getcie białostockim wybuchło 16 sierpnia 1943 roku. Był to drugi co do wielkości, po powstaniu w getcie warszawskim, zryw ludności żydowskiej przeciwko hitlerowcom.
 Jej ojciec był znanym w przedwojennym Białymstoku lekarzem. Zginął spalony w białostockiej synagodze przez hitlerowców. Pani Ewa trafiła do getta z matką i malutkim bratem. Kiedy do Białegostoku dotarły pierwsze sygnały o losach Żydów z getta warszawskiego wstąpiła do jednej z żydowskich organizacji. Przeżyła powstanie, bo ukrywała się w schowku na strychu jednego z budynków przy ulicy Fabrycznej ponad dwa miesiące. Później przedostała się do lasów koło Supraśla i walczyła w jednym z radzieckich oddziałów partyzanckich.
Dziś mieszka w Izraelu. Jest jednym z ostatnich żyjących powstańców z białostockiego getta.

znaczek

My jesteśmy bardzo tolerancyjni. Z drobnymi wyjątkami: Żydów, prawosławnych i homoseksualistów.

Białostoczanie to może i tak, ale okolice Białegostoku już zdecydowanie nie. Jestem pewna, że Jedwabne powtórzyłoby się tu i dziś - wtórowała mu pani, która z miasta wyprowadziła się kilkadziesiąt lat temu i dziś żyje na drugim końcu Polski.

Wszyscy patrioci siedzą w Londynie i maja w dupie ten zaścianek Europy gdzie umysłami włada Radio Maryja tłocząc głupcom do głów bajki o oblężeniu przez wyimaginowanych żydów i masonerie... Polecam puknąć się w łeb-najlepiej bejzbolem -to może klepki wrócą na swoje miejsce gówniarze!

Pytam co się k... w tym kraju dzieje? Kongres amerykański miesza sie w naszą suwerenność . Żadnej polskiej gazety, radia , telewizji!!! Za oceanem jedyny słuszny TVN i pochodne "kształtują" opinię o Polsce i Polakach, szyderczo ironizują z każdego kto myśli po polsku. TV Polonia nadaje pierdołowate programy bez charakteru. Wszędzie pełno rąk żydowskich manipulujących nami. Nawet na poziomie gazet jak "Kurier Poranny" pełno tytułów (" Białystok żydowski, Miasto odzyskuje pamięć") . Gdzie są Polacy??? Gdzie są patrioci??? Gdzie interes narodowy??? Otwórzmy w końcu oczy!!!

Obserwacja "pewnych trendów" z ostatniego półtorarocza, nasuwa jednak nieodparte wrażenie iż prowadzone są działania, mające przywrócić "żydowskość" Białegostoku..
i odpowiedz:


- Myślę iż "to se ne vrati - pane Havranek".. - chyba ze społeczeństwo nie wie tego, co wiedza tzw. "decydenci" pociągający za sznurki..

- A właśnie "NADREPREZENTACJA" wszechobecnej mniejszości żydowskiej wszędzie tam, gdzie jest władza.. wpływy i pieniądze - jest głównym, choć nie zawsze jasno artykułowanym powodem obaw.. fobii.. niechęci i wrogości Polaków do Żydów..

(na podstawie wpisów w Forum) niesamiwite

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
| < Marzec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
free counters free counters
$35,634
Check yours?
Online Casino

I am an
Iris

What Flower
Are You?

Skopiuj CSS